Zespół

CENTRUM PSYCHOTERAPII to miejsce spotkań osób poszukujących wsparcia, nastawionych na rozwój, refleksję, doceniających zdrowy tryb życia, chcących pozytywnie wpływać na swoje życie. Nasz zespół to nie tylko profesjonaliści, ale entuzjaści, z zakresu psychologii, psychoterapii i dietetyki, którzy wykorzystując swoje kwalifikacje pomagają w rozwoju, udzielają wsparcia i niosą pomoc swoim klientom.

 

mgr Izabela Szarmach -psycholog, psychoterapeuta, trener, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. W 2012 roku założyła Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, by pomagać osobom przeżywającym problemy osobiste. Konsekwentnie i dyskretnie wspiera klienta w wypracowaniu przez niego zdrowych metod radzenia sobie m.in. z obniżonym nastrojem, niskim poczuciem własnej wartości lub poczuciem bezradności. Wierzy w potencjał kryjący się w człowieku, a jako spokojny i cierpliwy obserwator podąża z klientem wyboistą niekiedy drogą powrotu do równowagi i samoakceptacji. Swoją wiedzę i umiejętności, a także życiową życzliwość oferuje także rodzicom zmagającym się z trudnościami wychowawczymi, które doświadczają w związku z tym zagubienia, poczucia winy i przeciążenia.

Pasjonatka zarówno gromadzenia wiedzy, jak i dzielenia się nią: od 2003 wykłada w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu i prowadzi warsztaty dla nauczycieli, rodziców i biznesmenów. Prywatnie interesuje się psychologią kobiety, psychologią pozytywną  i zdrowia oraz seksualnością człowieka. Nieustannie wierzy w rozwój i zmianę na lepsze niezależnie od sytuacji w jakiej znajduje się klient.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywała w Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dorosłych oraz w Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w Pieszycach, a także w Akademickim Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrocławiu. Ukończyła 4 - letnie szkolenie w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi zgodne z wymogami przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawy o zawodzie psychoterapeuty (obecnie w trakcie certyfikacji).Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając w szkoleniach oraz biorąc udział w konferencjach. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

Od września 2015 roku przyjmuje w Koszalinie w Centrum Psychoterapii oraz we Wrocławiu.

- - - - - - - - - - - -

mgr Anna Piotrowska - psycholog, psychoterapeuta ( w trakcie szkolenia), terapeutą środowiskowy,  trener umiejętności miękkich, współpracuje z miastem Kołobrzeg w Interwencji Kryzysowej.

W swojej pracy stawia na budowanie relacji, pełnej akceptacji, zaufania i zaangażowania  tylko wtedy możemy się  spotkać i pójść o krok dalej. Wspiera w budowaniu najważniejszej relacji w życiu,  czyli z samym sobą,  dzięki temu możemy budować satysfakcjonujące relacje z innymi .W swojej pracy zwraca uwagę na pracę z ciałem i oddechem, uważa że nasze ciało zawsze wie pierwsze, warto o nie dbać i słuchać jego podszeptów. Obecnie jest uczestniczką kursu Terapii Tańcem i Ruchem DMT w Poznaniu.  Wierzy w moc kobiecości, dlatego chętnie wspiera kobiety w odkrywaniu ich wewnętrznej siły i harmonii.

Absolwentka psychologii Akademii Ekonomiczno -Humanistycznej w Warszawie, Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie- Akademia Trenera, obecnie w trakcie kursu psychoterapii w podejściu eriksonowsko- systemowym WIP w Poznaniu oraz uczestniczka  kursu Terapii Tańcem i Ruchem DMT Poznań.

Zawodowo od 2011 związana z Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym dla dorosłych w Kołobrzegu,  od 2016 z Poradnią  Zdrowia Psychicznego.  Swoje doświadczenie zdobywała w oddziałach rehabilitacji oraz konsultuje w innych oddziałach szpitalnych, szczególnie  ginekologii i położnictwa.  Posiada doświadczenie w pracy indywidualnej i w pracy z grupą,  par i rodzin, prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności miękkich.

Prywatnie partnerka, mama, posiadaczka dwóch kotów.  Miłośniczka przyrody, pięknych widoków, spędzania wolnego czasu na łonie natury, ciszy i spokoju, tam zawsze można usłyszeć siebie. Nordic walking i joga na stałe wpisane w radzeniu sobie ze stresem i lepszym samopoczuciem . Pasjonatka samorozwoju, wierzy że jeśli chcemy coś zmienić musimy najpierw ,w myśl ACT( terapii akceptacji i zaangażowania) „postawić inaczej stopę „. Czego sobie nie wyobraża...? przeczytania choćby dwóch stron książki przed snem...stały rytuał.

 

- - - - - - - - - - - -

mgr Anna Zajlerpsycholog. Wykształcenie psychologiczne zdobyła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Od początku kariery zawodowej zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej Dom Dziecka w Mielnie, Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Karlinie oraz w przedszkolu i szkole w gminie Kołobrzeg. Obecnie pracuje w szkołach podstawowych na terenie gminy Siemyśl oraz współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadząc konsultacje psychologiczne.

Zajmuje się diagnostyką oraz pracą terapeutyczną dzieci lękowych, agresywnych, depresyjnych i moczących się. Prowadzi warsztaty dla rodziców mające na celu poprawę i udoskonalanie metod wychowawczych. W 2015 roku ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci.

 

- - - - - - - - - - - -

mgr Anna Mackiewicz  certyfikowany psychoterapeuta, psycholog o specjalności klinicznej człowieka dorosłego,  absolwentka PROFESJONALNEGO STUDIUM PSYCHOTERAPII   SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIU. Posiadam uprawnienia z zakresu przeprowadzania treningu umiejętności społecznych, kwalifikacje do realizacji programu edukacyjno - korekcyjnego dla osób używających przemocy w bliskich relacjach oraz Krótkiej Interwencji    w przypadku  nadużywania substancji psychoaktywnych. Jestem realizatorką projektów  w zakresie treningów umiejętności interpersonalnych oraz rozwoju osobistego. Moją  zawodową pasją jest przekazywanie wiedzy oraz jej użyteczne wykorzystanie w specyficznych sytuacjach dotyczących życia klienta.
Na co dzień prowadzę konsultacje psychoterapeutyczne  z osobami będących w sytuacjach kryzysowych,   wymagających wsparcia społecznego oraz emocjonalnego.  Specjalizuję się w terapii osób z zaburzeniami nastroju, niskim poczuciem własnej wartości. Wspomagam powrót do równowagi  w przypadku doświadczania zaburzeń zdrowia psychicznego. Posiadam praktykę w psychoterapii terapii par i rodzin. Chętnie dziele się wiedzą i doświadczeniem podczas szkoleń oraz  warsztatów aktywizacyjnych.